Puchar Maratonów na Orientację Mapa Przez cały rok Również nocą

Puchar Maratonów na Orientację

 

Zmiany w regulaminie PMnO w roku 2020 oraz nowy termin Mistrzostw Polski TP50

Z uwagi na trwający w naszym kraju stan epidemii i konieczność odwoływania/przenoszenia zawodów Kapituła PMnO zdecydowała o wprowadzeniu następujących zmian w sezonie 2020:
 
- III.2 (Zmiana) Mistrzostwa Polski PMnO na dystansie 50km zostaną rozegrane 29 sierpnia 2020 podczas rajdu KoRNO. (Było: podczas Rajdu Liczyrzepy).
- III.4 (Zmiana) Dopuszcza się rozegranie dwóch maratonów na dystansie 100km w odstępie tygodniowym, po czym musi nastąpić co najmniej 2 tyg. odstęp do kolejnego maratonu na dystansie 100km. (Było: Odstępy pomiędzy 
kolejnymi odsłonami PMnO na dystansie 100km nie mogą być krótsze niż 2 tygodnie.).
- III.8 (Zmiana) Dopuszcza się rozegranie dwóch maratonów o wadze W≥50 w odstępie tygodniowym, po czym musi nastąpić co najmniej 2 tyg. odstęp do kolejnego maratonu o wadze W≥50.  (Było: Odstępy pomiędzy maratonami z wagą W≥50 nie mogą być mniejsze niż 2 tyg.).
- III.7 (Bez zmian): Jeżeli co najmniej dwie imprezy na dystansie 50km odbywają się w tym samym terminie, tylko jedna z nich może mieć wagę W=50 lub W=45. Pozostałe maratony otrzymują wagę W=40.
- Pierwszeństwo mają imprezy zgłoszone w pierwotnym terminie (listopad 2019r.).
- W przypadku konfliktu terminów o wielkości wag decyduje Kapituła.
- Za minimalną liczbę odbytych zawodów w danym sezonie na dystansie TP100 konieczną do ogłoszenia zwycięzców przyjmuje się 5 imprez przy czym o kolejności klasyfikacji decydować będą 3 najlepsze wyniki danego zawodnika (dla 6 i 7 imprez będą to 4 wyniki, dla 8 i 9 będzie to 5 wyników).
- Za minimalną liczbę odbytych zawodów w danym sezonie na dystansie TP50 konieczną do ogłoszenia zwycięzców przyjmuje się 6 imprez z W>=50 przy czym o kolejności klasyfikacji decydować będą 4 najlepsze wyniki danego zawodnika bez względu na wagę zawodów w których te wyniki osiągnął (dla 7 imprez będą to 4 wyniki, dla 8 i 9 będzie to 5 wyników, dla 10 i 11 będzie 6 wyników).
 
Jednocześnie zwracamy uwagę iż data zakończenia stanu epidemii nie jest znana a na jesień prognozowany jest możliwy nawrót zachorowań może stać się konieczne wprowadzenie dalszych zmian włączając w to anulowanie sezonu 2020 na jednym lub na obu dystansach.
utworzone: 28 maja 2020 19:06 przez Marcin Hippner